Lugemisklubi – „Daisy Jones & The Six“

Politsei- ja Piirivalvekolledži õppekorralduse spetsialist Sigrid Sünd kirjutab lugemisklubis arutatud raamatust.

Kui me kogunesime lugemisklubi liikmetega taas raamatukogus, ei osanud me arvata, et lõpetame õhtu naerupisarates. Aga alustame algusest.

Seekord lugesime raamatut „Daisy Jones & The Six“, mis jutustab loo ühest 70ndate ülipopulaarsest rokkbändist, mis tõusis komeedina taevasse ja läks siis salapärastel põhjustel laiali. Intervjuu vormis raamatust saab läbi erinevate tegelaste vaatenurkade teada, millised on bändielu telgitagused, kuidas mõjutavad hittlugude kirjutamist armudraamad ja meelemürgid… ja mis kõige tähtsam – miks nad otsustasid laiali minna oma tipphetkel.

Meie mõtteid raamatu kohta:

  • äärmiselt kaasahaarav ja ladus;
  • raamatus oli väga palju ilusaid tsitaate;
  • autor oli sarnaselt oma teistele raamatutele pannud raamatusse ootamatu plot twist’i;
  • pani mõtlema, kumb armastus on parem: kas rahulik ja stabiilne nagu vesi või äkiline ja põnev nagu tuli;
  • narkootikumid hävitavad inimese isiksuse;
  • üks parimaid raamatuid sel aastal.

Aga mis meile siis ikkagi nii palju nalja tegi? Alles arutelu lõpupoole selgus, et üks inimene meie seast arvas terve aja, et raamat on tõsieluline ja räägib päriselt eksisteerinud bändist. Sellest, et bändi guugeldades eriti infot ega pilte ei tulnud, ta ennast häirida ei lasknud. Ilmselt on see märk sellest, et raamat on tõesti hästi ja usutavalt kirjutatud. Meie igatahes soovitame!

Raamatu saadavust erinevates raamatukogudes saab vaadata SIIT. Raamatu saab koju tellida ka MIRKO kaudu.

Järgmine lugemisklubi raamat on tõeline kirjandusklassika: Fjodor Dostojevski „Kuritöö ja karistus“. Raamatu saadavust erinevates raamatukogudes saab vaadata SIIT. Kui raamatukokku ei viitsi/saa minna, siis saab selle mugavalt koju tellida MIRKO kaudu. Või veelgi lihtsam variant – loe raamatut e-raamatuna SIIT.

Mis on lugemisklubi?

Väike seltskond lugemishuvilisi, kes saavad kord kuus kokku, et arutleda varasemalt kokkulepitud raamatu sündmustikku/muljeid, juua teed ja näksida küpsiseid ning luua mõnusat atmosfääri.

Kohtumise kuupäevad planeeritakse vastavalt liikmete graafikule (kord kuus, õhtusel ajal). Toimumiskohaks on hubane nurgake kooli raamatukogus, ilusa ilma korral on võimalus ka vabas õhus murule tekk laiali laotada.

Kui ka sina tahaksid olla lugemisklubi liige, siis anna endast märkuane.mitt@kad.sisekaitse.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga