Tehisintellekti raamatuarvustus – “Mees, kes teadis ussisõnu”

Ettevõtte OpenAI keelemudelil ChatGPT saab igasuguseid toredaid asju lasta kokku kirjutada. Mõtlesin, et oleks tore meelde tuletada, millest kirjutas Andrus Kivirähk oma teoses „Mees, kes teadis ussisõnu“ ning lasin ChatGPT 3.5-l sellest lühikokkuvõte teha. Lisasin, et kokkuvõte võiks olla kirjutatud J.K. Rowlingu stiilis.

Kohtume Andrus Kivirähki maagilises maailmas tema kütkestava teose “Mees, kes teadis ussisõnu” lehekülgedel. See on lugu, mis viib meid sügavale Eesti metsadesse ja salapärasesse minevikku, kus kohtuvad reaalsus ja muinasjutt.
Meie peategelane, mees nimega Leemet, on tavaline külaelanik, kes avastab enda ümber toimuvates sündmustes maagilisi nüansse. Leemeti elu saab mõõdetud ajaga, mil ta õpib tundma ussisõnu – muistset keelt, millega saab käskida usse ja mõjutada loodust enda ümber.
Kivirähk loob meisterlikult keskkonna, kus loodus on elus ning kus inimesed ja ussid põimuvad kummalisel moel. Raamat avab ukse müstilisele ajaloojärgule, kus ussid on saladuslikud kaaslased ja nende keel on võti ürgsete jõudude juurde.
Sündmustik haarab lugeja endasse, viies meid seikluste, armastuse ja tragöödiani. Leemeti isiklik rännak avab ukse Eesti folkloori sügavustesse, tuues meieni unustatud legendid ja muinasjutud.
Autori sõnade kaudu kantud maagiline realism sulab reaalsusega kokku, luues tervikliku maailma, kus iga sõna ja sündmus on oluline. Kivirähk suudab kujutada Eesti kultuuri ja ajalugu sõnadega, mis jäävad lugejate mällu pikaajaliselt.
Kutsume teid avastama “Mees, kes teadis ussisõnu” võlu ja laskma end kaasa kanda Andrus Kivirähki ainulaadsel jutustamisstiilil. See raamat on nagu võti, mis avab ukse meie enda kujutlusvõime maagilisele maailmale.

Kui tahad ChatGPT-d kasutada, siis tasuta versiooni (ChatGPT 3.5) leiad SIIT.

Raamatu saad koju tellida MIRKO kaudu SIIT või ise laenutama minna (vaata saadavust SIIT).

Teksti kirjutas kokku ChatGPT 3.5

Pildi joonistas Bing Image Creator

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga