Lugemisklubi – „Väikesed naised“

Seekord oli loetud raamatu üle eriti huvitav arutleda, sest kohapeal selgus, et raamatu oli korralikult läbi lugenud vaid üks osaleja. Kuidas siis nii? Asi oli selles, et üks klubiline luges pahaaimamatult vaid raamatu esimest osa, arvates, et see ongi kogu raamat. Teised osalejad vaatasid ajapuuduse tõttu hoopis samanimelisi filme. Tõesti – raamatu põhjal on ilmunud lausa kolm erinevat linateost, millest kaks viimast (1994 ja 2019 ilmunud filmid) on eriti head. Õnneks oli teose läbi lugenud osaline vaadanud ka filme ja kinnitas, et sisu kattus suures osas raamatuga.

Louisa May Alcotti „Väikesed naised“ on kirjaniku enda lapsepõlve põhjal kirjutatud lugu, mis räägib loo ühe pere kokkuhoidvatest tütardest. Marchide peres kasvab neli õde, kes on oma loomult väga erinevad. Neid ühendab siiski suur armastus ja austus üksteise vastu, nende lahke ja õiglane ema on neisse süstinud eneseusku ja töökust. Teoses tuleb neil rinda pista armuvalu, haiguse, sõja jm raskete teemadega. Nii raamat kui ka filmid olid meie arvates väga südamlikud ja hingeminevad, veel arvasime neist nii:

  • raamatu esimene pool oli aeglasem;
  • kõige rohkem samastusime õdedest kohusetundliku Megiga;
  • filmis olid väga head näitlejad (vanemas nt Winona Ryder, uuemas Emma Watson);
  • sisse jäi soe tunne;
  • ingliskeelset raamatut oli vanaaegsete väljendite tõttu kohati raske lugeda.

Järgmisena loeme rootsi kirjaniku Ia Genbergi romaani „Pisiasjad“. Raamatu saadavust erinevates raamatukogudes saab vaadata SIIT. Mugavalt koju tellida saab raamatu MIRKO kaudu.

Mis on lugemisklubi?

Väike seltskond lugemishuvilisi, kes saavad kord kuus kokku, et arutleda varasemalt kokkulepitud raamatu sündmustikku/muljeid, juua teed ja näksida küpsiseid ning luua mõnusat atmosfääri.

Kohtumise kuupäevad planeeritakse vastavalt liikmete graafikule (kord kuus, õhtusel ajal). Toimumiskohaks on hubane nurgake kooli raamatukogus, ilusa ilma korral on võimalus ka vabas õhus murule tekk laiali laotada.

Kui ka sina tahaksid olla lugemisklubi liige, siis anna endast märkuane.mitt@kad.sisekaitse.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga