Lugemisklubi – „Suveotsijad“

Politsei- ja Piirivalvekolledži õppekorralduse spetsialist Sigrid Sünd kirjutab raamatust, mis hiljutisel lugemisklubi kohtumisel arutluse all oli.

Kogunesime ühel hämaral ja vihmasel õhtul raamatukogu õdusas nurgakeses, et arutleda ühe suviselt helge raamatu üle. Kuna sellele eelnev raamat („Kuritöö ja karistus“) oli meid kõiki heidutanud, siis valisime meelega lihtsama teose. Sarah Morgani „Suveotsijad“ oli täpselt selline raamat, mida mina ise vabatahtlikult kätte ei võtaks, nii et oli põnev vaadata, kas mu eelarvamused saavad purustatud või mitte. Etteruttavalt võib öelda, et teos oli täpselt nii lääge ja etteaimatav, nagu ma arvasin. Aga millest see siis rääkis? Lühidalt öeldes oli see lugu eri vanuses naiste eneseotsingutest. Üks noor tüdruk ja vanem proua lähevad koos pikale autoretkele ning samal ajal maadleb vanema daami tütar oma abieluprobleemidega. Lõpuks hajuvad kõik murepilved nagu võluväel ning kõik on õnnelikud ja rahul.

Raamat tekitas meis veel selliseid mõtteid:

  • ideaalne raamat puhkusele või randa kaasa haaramiseks;
  • lõpp oli täielik roosamanna;
  • väga lihtne lugemine, hea vaheldus teadusartiklitele;
  • mõnus puhkus ajule keset rasket kooliaega;
  • üllatusmomente eriti polnud, etteaimatav.

Järgmisena loeme Louisa May Alcotti kuulsat romaani „Väikesed naised“. Raamatu valikul mängis olulist rolli see, et ühel lugemisklubi liikmel on raamat juba kodus olemas ja see on „nii roosa ja nunnu“.

Kui aga soovite eelpool välja toodud kerget lugemist, siis raamatu “Suveotsijad” saadavust erinevates raamatukogudes näete SIIT. Raamatu leiab ka MIRKOst.

Mis on lugemisklubi?

Väike seltskond lugemishuvilisi, kes saavad kord kuus kokku, et arutleda varasemalt kokkulepitud raamatu sündmustikku/muljeid, juua teed ja näksida küpsiseid ning luua mõnusat atmosfääri.

Kohtumise kuupäevad planeeritakse vastavalt liikmete graafikule (kord kuus, õhtusel ajal). Toimumiskohaks on hubane nurgake kooli raamatukogus, ilusa ilma korral on võimalus ka vabas õhus murule tekk laiali laotada.

Kui ka sina tahaksid olla lugemisklubi liige, siis anna endast märkuane.mitt@kad.sisekaitse.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga