Lugemisklubi – „Kuritöö ja karistus“ oli tõepoolest karistus

Politsei- ja Piirivalvekolledži õppekorralduse spetsialist Sigrid Sünd kirjutab raamatust, mis hiljutisel lugemisklubi kohtumisel arutluse all oli.

Seekord varusime lugemisklubi raamatu lugemiseks korralikult aega – 607 lehekülje paksune telliskivi ei ole naljaasi. Eriti veel selline aukartust äratav kirjandusklassika.

Lõpuks selgus ikka, et rohkem kui kuu ajaga ei suutnud kõik klubilised raamatut läbi lugeda, sest see oli lihtsalt liiga kontimurdev ülesanne. Aga miks? Teose kohta tuli selliseid kommentaare:

  • lõputöö tegemise kõrvalt ei ole see raamat piisavalt meelelahutuslik, et kätte võtta ja lugeda;
  • peategelase heietused ajasid närvi;
  • liiga palju sarnaste nimedega tegelasi ja raske vahet teha;
  • sündmustik venis liiga aeglaselt;
  • raamatus on väga palju ajalugu ja filosoofiat, vajab taustteadmisi;
  • huvitav on lugeda mõrvari eneseanalüüsi;
  • tegelased reageerisid teatud olukordades liiga emotsionaalselt;
  • liiga raske teos, et lugeda gümnaasiumi kohustusliku kirjandusena.

Kui meie arvamused Sind ära ei ehmatanud, siis näed raamatu saadavust erinevates raamatukogudes SIIT. Raamatu leiab ka MIRKOst.

Kuna selle raamatuga läks nii nagu läks, siis otsustasime ühiselt lugeda järgmiseks midagi lihtsat ja lõbusat ja nii valisime Sarah Morgani romaani „Suveotsijad“. Selle raamatu muljetest saab lugeda juba õige pea.

Mis on lugemisklubi?

Väike seltskond lugemishuvilisi, kes saavad kord kuus kokku, et arutleda varasemalt kokkulepitud raamatu sündmustikku/muljeid, juua teed ja näksida küpsiseid ning luua mõnusat atmosfääri.

Kohtumise kuupäevad planeeritakse vastavalt liikmete graafikule (kord kuus, õhtusel ajal). Toimumiskohaks on hubane nurgake kooli raamatukogus, ilusa ilma korral on võimalus ka vabas õhus murule tekk laiali laotada.

Kui ka sina tahaksid olla lugemisklubi liige, siis anna endast märkuane.mitt@kad.sisekaitse.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga