Lugemisklubi lugemissoovitused

Emakeelepäeva puhul on Sisekaitseakadeemia lugemisklubilised kokku pannud väikese ülevaate raamatutest, mida nad ka teistele lugemishuvilistele soovitavad.

„Rabatud“ – Romet Vaino

„Igal inimesel võiks olla oma paik. Oma hingemaastik. Koht, kuhu minna nii mures kui rõõmus. Minu jaoks on see koht raba. “Rabatud” on lugu sellest, kuidas pealtnäha hääletu maastiku ja endassesulgunud inimese vahel tekib aegamisi side. See on piisavalt tugev, et loobuda kontoritööst ja hakata matkajuhiks. Mind hakkavad neil ürgmaastikel saatma kohtumised eestlaste ja välismaalaste, loomade ja lindudega. Ent tõeline avardumine leiab aset minu enda sees, läbi isepäiste kulgemiste üle älveste ja laugaste kuni rabasaarteni välja. See raamat on kummardus rabale kui minu kasvatajale. Samapalju on see ka soov tutvustada seda maastikku kõigis oma tahkudes ja näidata, kuivõrd tähenduslik võib olla inimese suhe maastikuga.“

„Armastuse planeet“ – Doris Kareva luulekogumik

Milline on armastus siin ja praegu, tänapäeva Eestis? Kareva koostatud raamatu kaante vahele on koondatud enam kui 450 luulevormis vastust sellele küsimusele. Arvuka autorkonna seas on nii noorema kui ka vanema põlvkonna luuletajaid, mehi ja naisi. Kokku moodustub sellest mitmehäälne ühendkoor, mis laseb armastusel kõlada selle rikkalikes ilmingutes ja erinevates tundetoonides. Kogumiku pealkiri on laenatud eelmisel aastal meie seast lahkunud Vahur Afanasjevi samanimeliselt luuletuselt, mille leiab ka äsja ilmunud raamatust.

„Hea karjane“ – Anu Raud

Esimesteks võõrkeelteks saavad olema lindude ja loomade keeled. Hakkad mõistma hoolimise ja hoolitsemise tähendust. Saad selgeks sõnadeta mõistmise. Oskad armsa koera soove silmist lugeda. Karvad turris ja kõrvad ligipead olekul on oma tähendus. Tunned muret kadunud lamba pärast ja tunned suurt rõõmu ta leidmisest. Taipad, et parem on oodata, kuni loom sinu juurde tuleb ja mitte vastupidi. Kellele siis meeldivad pealetükkivad.“

Raamatu “Rabatud” saadavust erinevates raamatukogudes vaata SIIT. Raamatut on võimalik laenutuseks koju tellida ka Eesti Rahvusraamatukogu laenutusplatvormi MIRKO kaudu.

Raamatu “Armastuse planeet” saadavust erinevates raamatukogudes vaata SIIT. Raamatut on võimalik koju tellida ka MIRKO kaudu.

Raamatu “Hea karjane” saadavust erinevates raamatukogudes vaata SIIT. Raamatut on võimalik koju tellida ka MIRKO kaudu.

Mis on lugemisklubi?

Väike seltskond lugemishuvilisi, kes saavad kord kuus kokku, et arutleda varasemalt kokkulepitud raamatu sündmustikku/muljeid, juua teed ja näksida küpsiseid ning luua mõnusat atmosfääri.

Kohtumise kuupäevad planeeritakse vastavalt liikmete graafikule (kord kuus, õhtusel ajal). Toimumiskohaks on hubane nurgake kooli raamatukogus, ilusa ilma korral on võimalus ka vabas õhus murule tekk laiali laotada.

Kui ka sina tahaksid olla lugemisklubi liige, siis anna endast märkuane.mitt@kad.sisekaitse.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga