Lugemisklubi alustas uut hooaega

Ühel vihmasel õhtul kogunes lugemisklubi raamatukogus, et alustada uut hooaega ja arutleda järjekordse raamatu üle. Seekord osutus valikuks Claire Douglase „Paar majast nr 9“. Tegemist on meelelahutusliku krimkaga, mille sündmustik hakkab arenema sellest, kui äsja majaomanikeks saanud paari aiast leitakse surnukehad. Müstiliste skelettide jälgi ajades tuleb paaril rinda pista uudishimulike ajakirjanike, ülihoolitseva ema, sosistavate naabrite ja dementse vanaemaga. 

Arutelust jäid kõlama järgmised mõtted:

  • raamatu eestikeelne tõlge polnud just kõige parem;
  • raamat haaras oma tegevustikuga kaasa;
  • suur osa tegelastest jäid natuke liiga iseloomutuks;
  • vähe oli tegelasi, kellel poleks olnud mõnda lapsepõlvetraumat;
  • lõpplahendus oli ootamatu.

Järgmiseks raamatuks sai valitud T. J Klune „Maja taevasinise mere ääres“. Raamatu saadavust erinevates raamatukogudes saab vaadata SIIT. Raamatut saab lugeda ka e-raamatukogudes MIRKO ja ELLU.

Mis on lugemisklubi?

Väike seltskond lugemishuvilisi, kes saavad kord kuus kokku, et arutleda varasemalt kokkulepitud raamatu sündmustikku/muljeid, juua teed ja näksida küpsiseid ning luua mõnusat atmosfääri.

Kohtumise kuupäevad planeeritakse vastavalt liikmete graafikule (kord kuus, õhtusel ajal). Toimumiskohaks on hubane nurgake kooli raamatukogus, ilusa ilma korral on võimalus ka vabas õhus murule tekk laiali laotada.

Kui ka sina tahaksid olla lugemisklubi liige, siis anna endast märku: ane.mitt@kad.sisekaitse.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga