Kes lasi koerad välja?

…just sellist pealkirja kannab raamatukogu novembrikuu näitus, mida saab näha SIIN või raamatukogus kohapeal. Kõiki näitusel olevaid koerateemalisi raamatuid saab raamatukogust koju laenata! Selle kuu näitus on pühendatud meie neljakäpalistele sõpradele, kes muuhulgas aitavad kaasa ka riigi siseturvalisuse tagamisele. Kuidas? Sellest kirjutab täpsemalt Sisekaitseakadeemia teenistuskoerte koolituskeskuse juhataja Jüri Pajusoo:

28. märtsil 2018 Sisekaitseakadeemia teenistuskoerte koolituskeskuse eestvedamisel kokkukutsutud teenistuskoerte ümarlaud (TKÜL) koondab kõiki teenistuskoeri kasutavaid valitsusasutusi (Politsei- ja Piirivalveamet, Maksu- ja Tolliamet, Justiitsministeeriumi Vanglate osakond, Päästeameti Demineerimiskeskus, Kaitsejõudude Sõjaväepolitsei, Otsingukoerte Kulubi, Sisekaitseakadeemia teenistuskoerte koolituskeskus, Hüpokoerte koolitajad). TKÜL eesmärgiks on väärtustada koerajuhtide ja teenistuskoerte igapäevatööd ning tutvustada teenistuskoerte valdkonda laiemalt, propageerida koerajuhi elukutset, samuti teenistuskoerte kasutamist ametkonna siseselt ja ka ametkondade üleselt.

Koerateenistuse organiseerimine on rahaliselt kallis ja keeruline. Teenistuskoer on töövahend, paljudel juhtudel ka erivahend, mille kasutamine on seadusega reguleeritud, ent samas on ta ka asi, mida saab osta, müüa ja maha kanda. Ning lõpuks on ta armastatud pereliige ja lemmikloom, kes teenistusest lahkudes jääb koerajuhi juurde oma elupäevade lõpuni. Sellise küllaltki keeruka ameti valinud inimesi ning nende teenistuskoeri tuleb igal juhul tunnustada, et sära silmades ei kustuks ja et ka tulevikus oleks ametnikke, kes soovivad enda kõrvale teenistuskoera appi.

Traditsiooniks on saamas parimate koerajuhtide ja nende teenistuskoerte tunnustamisüritus, kus antakse üle diplomid ja kingitused. Teenistuskoerte kasutamine teenistuses on muutnud meie elukeskkonda turvalisemaks. Teenistuskoerad on ajanud sadu kilomeetreid jälgi, on aidanud kinni võtta ohtlikke kurjategijaid, nad on leidnud väiksemaid ja suuremaid koguseid narkootilisi aineid, avastanud hulgaliselt lõhkekehi ja lõhkeaineid, leidnud relvi ja laskemoona, miljoned salasigarette ning leidnud metsa eksinud seenelisi ja marjulisi ja tuvastanud laipu. See töö väärib kindlasti tunnustamist!!!

Kuna koer on inimese parim sõber, siis miks ei võiks inimene olla oma koera parim sõber?

Koera perekonda võttes tuleb arvestada, et ollakse pidavalt koos, 24/7/365 ja nii 10 aastat, see võib olla kohati raske, aga see sõprus tasub ennast kindlasti ära!

Jüri Pajusoo juhib Sisekaitseakadeemia teenistuskoerte koolituskeskust. Varem on ta pikalt töötanud ka loomaarstina ning vabal ajal meeldib talle tegeleda muuhulgas spordi ja lugemisega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga