Hommikul akadeemiasse tööle tulles võis näha vihmasel murul kükitavaid kõrvitsaid, mis tähendab vaid ühte. Halloweenipidustused on läbi ja käes on november. Päevad on taas lühemad, õues puhub kõle tuul ning vihm, halvemal juhul isegi lörts, peksab vastu aknaklaasi. Seega võib öelda, et november on sooja pleedi sisse ronimiseks ja mõne hea raamatu lugemiseks ideaalne kuu!
Hämarasse aega soovitab kõhedat ja põnevat lugemist Sisekaitseakadeemia täiendusõppe projektijuht Siret Linnas: Kõigile, kes armastavad kriminulle, soovitan väga selliseid raamatuid: „Kastanimunamees“ (S. Sveistrup) ja „Mees, kes polnud mõrtsukas“ (M. Hjorth). Garanteerin, et need skandinaavia autorite teosed haaravad teid nii, et unustate kõik muu enda ümber ja tahate ainuüksi nende raamatute sisu endasse ahmida.
Kastanimunamees
Søren Sveistrup
Eesti Raamat, 2019
Haarav põnevik, mille tegevus toimub Kopenhaagenis. Krimikirjandusele omaselt ei pääse mööda laipadest ja pingelisest uurimisest, lisaks tekitab segadust müstiline kastanimunadest valmistatud mehike.
Vaata raamatu saadavust SIIT, loe e-raamatukogus MIRKO või telli raamat mugavalt koju SIIT.
Mees, kes polnud mõrtsukas
Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth
Helios, 2019
Raamatu sündmuse käivitab 16-aastase poisi kadumine. Kui leitakse tema surnukeha, millelt on eemaldatud süda, tuleb juhtumit lahendama keskkriminaalpolitsei mõrvarühm, kes vajab keeruka juhtumi lahendamiseks Rootsi parima krimipsühholoogi Sebastian Bergmani abi.
Vaata raamatu saadavust SIIT või telli raamat mugavalt koju SIIT.
Siret Linnas on Sisekaitseakadeemia täiendusõppe projektijuht, kes peamiselt tegeleb sisekaitseõppe valikaine koordineerimisega gümnaasiumides. Siret on varem töötanud sisu- ja keeletoimetajana ning õppekorraldajana. Tema suur kirg on võrkpall, mis väljendub muu hulgas ka akadeemia töötajate võrkpallitreeningute vedamises.