EDASI – ajakiri haritud inimesele

Alates kevadest saab laenata raamatukogust ajakirja Edasi. Ajakirjast leiab üldkultuurilist silmaringi arendavaid artikleid väga mitmekesistel teemadel – näiteks saab lugeda ettevõtlusest, kirjandusest, psühholoogiast, loodusest jne.

Laenamist ootavad tänase seisuga kolm kõige värskemat numbrit: 2023 kevad-, suvi-, ja sügisnumbrid.

Suvenumbrit luges raamatukoguhoidja Sigrid, kes soovitab ajakirjast järgmiseid artikleid:

  • “Tööõnn algab seal, kus lõpeb võltspositiivsus” (Tiina Saar-Veelmaa) – Artikli autor on psühholoog ja tööõnne uurija, kes kirjutab artiklis tööõnnest ja seda mõjutavatest teguritest. Näiteks ütleb ta, et tööõnne ei taga ainult külluslik motivatsioonipakett ega moodne töökeskkond. Aina olulisemaks muutub hoopis see, et töötaja tunneb, et loob maailmale mingit väärtust.
  • “Sõja mitteromantiline pool” (Ilmar Raag) – Ilmar Raag kirjeldab lähemalt sõjakolletes täheldatud mustrit, kus sõja korral sõdib tegelikult vaid väga väike osa ühiskonnast ning ülejäänud elanikud kasutavad erinevaid ellujäämisstrateegiaid, mis on tavaolukorras kuritegelikud.
  • “Romantika tuhat palet” (Romet Vaino) – Loodusmatkade korraldaja Romet Vaino mõtiskleb artiklis selle üle, mis on romantika ja miks selleks pole tingimata vaja teist inimest. Tema leiab romantikat näiteks üksinda udustel rabamaastikel uitamises või mägioja äärde püstitatud laagris pealambi valgel kuivtoidu söömises.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga