Raamatuarvustus – „See teeb haiget: nooremarsti salajased päevikud”

Täiendusõppe projektijuht Siret Linnas luges Adam Kay raamatut „See teeb haiget: nooremarsti salajased päevikud” ning jagab oma mõtteid.

„See teeb haiget“ on minu jaoks üks viimaste aastate pärleid. Suure kriminullide austajana ma väga tihti teistsuguse žanriga raamatuid kätte ei võta, aga pärast Adam Kay teost mõtlesin: „See on viga, Siret, suur viga, kui Sa ei vaata krimkadest kaugemale!“ Aga ma püüan oma vigadest õppida ja lugemislaua edaspidigi mitmekesisemana hoida.
Millest siis selline vaimustumine sellest raamatust? Kui kunagi ühest retsensioonist lugesin, et tegemist on päevikuga, muutusin kohe veidi skeptiliseks, sest siiani olen armastanud pigem selliseid raamatuid, kus rullub lahti kindel lugu, millel on algus ja lõpp. Retsensiooni autor rääkis aga Adam Kay teosest ülivõrdes ja selle peal mõtlesin „kahtlasele“ žanrile ikkagi võimaluse anda. Ja jumal tänatud, sest inglase sõnakasutus ja huumor haarasid mind esimestest lehekülgedest ning tegelikult on terviklik lugu selles teoses ka täitsa olemas (ühe inimese elu kuue aasta vältel).
Mäletan, et aina pugistasin naerda, kui päevikut lugesin, ja ma ei tea, kui mitu korda lihtsalt pidin sealt katkeid oma elukaaslaselegi ette lugema, sest need olid nii vaimukad! Teisalt oli iga lehekülg täis huvitavaid fakte arstide igapäevaelu ja töö kohta, mida autor oli osanud väga kihvtilt edastada nii, et peaaegu kõigest sai aru ka minusugune väga meditsiinikauge inimene. Ega ma varem ka ei arvanud, et arstide töö lihtne oleks, aga pärast selle raamatu lugemist suhtun suure respektiga kõigisse neisse, kes on selle elukutse valinud.
Kokkuvõttes soovitan soojalt lugeda Adam Kay teost „See teeb haiget“, kuna see tekitab hea tuju ja paneb teid meditsiinitöötajaid teise pilguga vaatama. Ja minu meelest on ka see suur väärtus, kui vahepeal minna välja oma (sisejulgeoleku) valdkonnast ja siseneda tundmatusse, hoopis teise maailma. See on igati põnev teekond, mida tasub ette võtta! 😉

Raamatu saadavust erinevates raamatukogudes saab vaadata SIIT. Raamat on võimalik tellida koju MIRKO kaudu.

Siret Linnas on Sisekaitseakadeemia täiendusõppe projektijuht, kes peamiselt tegeleb sisekaitseõppe valikaine koordineerimisega gümnaasiumides. Siret on varem töötanud sisu- ja keeletoimetajana ning õppekorraldajana. Tema suur kirg on võrkpall, mis väljendub muu hulgas ka akadeemia töötajate võrkpallitreeningute vedamises.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga