Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning ELNET Konsortsiumi koostöös ellu viidud algatus tõi kaheks aastaks rakenduskõrgkoolidele seitse uut teadusandmebaasi: Oxford University Press, Proquest Ebook Central, Wiley, ScienceDirect, Scopus, Cambridge University Press ja Taylor & Francis Online. Need andmebaasid hõlmavad paljusid erinevaid teadusvaldkondi alates tehnoloogiast ja inseneriteadustest kuni sotsiaalteadusteni, pakkudes õppuritele, õppejõududele ja teaduritele rikkalikke teadusartiklite kogumeid.
Andmebaaside juurutamine on osutunud väga edukaks ning need on toonud rakenduskõrgkoolide liikmeskonnale hindamatut kasu. Lisaks on uued andmebaasid suunanud rakenduskõrgkoolide raamatukogutöötajaid suuremale koostööle ning sisukatele aruteludele. Raamatukogude töörühm on arutanud, kuidas ja milliste kanalite kaudu andmebaaside infot võimalikult efektiivselt edastada ja hoidnud teineteist kursis tekkinud probleemidega. Plaanis on koostada ka põhjalik rakenduskõrgkoolide ülene kasutajauuring, milles muuhulgas keskendutakse ka aspektidele, kas ja kuidas seostub andmebaaside kasutus õppurite õppeedukusega ning töötajate produktiivsusega. Selline koostöö ühise eesmärgi nimel tõstab kasutajate teadlikkust ning seeläbi ka andmebaaside kasutusstatistikat.
Andmebaaside kasutajahulga suurendamisel rakenduskõrgkoolides on kindlasti oluline hea ja laiapindne teavitustöö. Samuti on tulemuslikuks kujunenud andmebaaside e-kursused ning videojuhendid.
Kuid andmebaaside kasutegurid ei piirdu vaid akadeemilise maailmaga. Need aitavad kaasa ka ühiskonna arengule tervikuna. Uued teadmised ja innovatsioon, mis saavad alguse nende andmebaaside kaudu, leiavad tee praktiliste lahenduste ja rakendusteni, mis omakorda mõjutavad majandust, tehnoloogiat ja ühiskonnaelu. Teadmised on tõepoolest jõud, mis käivitab muutused ning suunab riiki ja ühiskonda positiivses suunas.
Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu, Haridus- ja Teadusministeerium ning Elnet Konsortsium on tõestanud, et investeeringud teadmiste infrastruktuuri kannavad vilja ja loodetavasti jätkub sedasorti koostöö ka tulevikus.
Andmebaasid ja nende kasutusjuhendid leiad raamatukogu kodulehelt.