Meile avatud teadusandmebaasidest leiate sirvimiseks mitmeid huvitavaid erialaseid teadusajakirju ja raamatuid. Toome välja mõned näited erialasest kirjandusest ning loodetavasti leiate endale alltoodud valiku hulgast midagi meelepärast.
Ajakirja „Global Crime“ leiate andmebaasist Taylor & Francis Online. Tegemist on sotsiaalteadusliku ajakirjaga, mis on pühendunud kuritegevuse uurimisele rahvusvahelisel tasandil. Ajakiri ilmub neli korda aastas (alates aastast 2004) ning artiklite autorid on erinevate valdkondade eksperdid, kes kirjutavad kriminoloogia, sotsioloogia, majanduse, ajaloo, politoloogia, antropoloogia ja piirkonna uuringute teemadel. Uurimisteemadeks on üldised kuritegevuse trendid, organiseeritud kuritegevus, korruptsioon, ebaseaduslik ränne, terrorism, illegaalsed turud.
Wiley andmebaasist leiate ajakirja „Criminal Behaviour and Mental Health“, mis ühendab kriminoloogia ja psühhiaatria, et uurida vaimse seisundi ja kuriteo vahelist suhet kõigis aspektides. Ajakiri uurib tegureid, mis mõjutavad seda suhet, ning vaatleb lähemalt uuringuid nende aspektide kohta, mis viivad kuritegeliku käitumiseni ja sellest väljumiseni. Ajakiri ilmub kuus korda aastas ning meile on avatud ajakirja täistekstid alates aastast 1996.
Ajakirja „Journal of Global Security Studies“ (leitav Oxford University Pressi andmebaasist) eesmärk on avaldada tipptasemel uurimusi, mis pakuvad olulist panust meie arusaamisele globaalsest julgeolekust ja julgeolekualastest aruteludest maailma tasandil. Ajakirja loetuimad artiklid räägivad sellest, millistel viisidel kasutab USA luureteenistus tehisaru võimalusi riikliku julgeoleku tagamise eesmärkidel, milline on Hiina kognitiivne sõjapidamine ning millised on sundrände mõjud vastuvõtva riigi välispoliitilistele otsustele. Ajakiri ilmub aastast 2016 ning ilmumissagedus on neli numbrit aastas.
E-raamatute andmebaasist Proquest Ebook Central leiab raamatu „Criminal Investigation“, mis pakub põhjalikku ülevaadet kriminaaluurimisest koos juhtumiuuringute ja näidetega, et süvendada arusaamist ning selgeid seoseid teooria ja praktika vahel. Tekstid peegeldavad kaasaegset politseitööd, on aja- ja asjakohased ning põhinevad praktikal. Raamat kirjeldab uute politseiõppurite ees seisvaid väljakutseid, luues seoseid teooria ja reaalsete operatiivsete praktikate vahel, samas käsitleb kriitilist mõtlemist ja muid akadeemilisi oskusi, mis on vajalikud kraadiõppe tasemel õpinguteks.
NB! Kui leiate andmebaasidest huvitavat lugemist, mida tahaksite ka teistele soovitada, siis kirjutage raamatukogu@sisekaitse.ee.